ABB’den Ulus’a devasa Atatürk pankartları

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları kapsamında, kuruluşa tanıklık eden Ulus bölgesini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle donattı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Ulus bölgesindeki tarihi binalar, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerinin yer aldığı pankartlarla süslendi.

Çalışma kapsamında, eski Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü binasına “Cumhuriyet’imizin 100. yılı kutlu olsun”, tarihi Ulus Çarşısı’na “Cumhuriyet’i biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz”, “Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz” ve “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” yazılı pankartlar asıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı dolayısıyla, Ulus Çarşısı’na Mustafa Kemal Atatürk’ün “Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz” sözünün yazılı olduğu afiş, ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla astırdı.

Yavaş konuyla ilgili olarak şu paylaşımı yaptı: “‘Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz.’ (Nutuk, 1927- Mustafa Kemal Atatürk) 100. yılımız kutlu olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene.” (AA-ANKA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir