Biden, abur cubur firmalarına kızdı: Paketlerde artık daha az cips var

ABD’de dün akşam düzenlenen Super Bowl öncesi bir video paylaşan Başkan Joe Biden, şirketlere ‘shrinkflasyon’ uyarısında bulundu. Fiyatları sabit tutan şirketlerin, ürünleri küçülttüğünü veya paket içeriğini azalttığını söyleyen Biden, “Maç için atıştırmalık satın alırken bir şeyi fark etmiş olabilirsiniz: Spor içeceği şişeleri daha küçük, bir paket cipste daha az cips var ama yine de sizden aynı miktarda ücret alıyorlar” dedi.

“Amerikalılar enayi yerine koyulmaktan sıkıldı” ifadelerini kullanan Biden, şirketlere ‘buna bir son verme’ çağrısında bulundu. Şirket adı kullanmayan Biden’ın videosunda Doritos, Breyers ve Tostitos gibi markaların ürünleri yer aldı.

Biden’ın açıklamasının ardından konuşan Tüketici Markaları Derneği Başkanı ve CEO’su David Chavern ise, “Başkanın, yönetimi sırasında devam eden enflasyondan dikkati başka yöne çekmesi gerektiğini takdir ediyoruz” dedi. Chavern, Biden ile ‘tüketicilere fayda sağlayan gerçek çözümler üzerinde çalışmak istediğini’ de sözlerine ekledi.

‘Shrinflasyon’ kelimesi, İngilizce’de ‘küçültmek’ anlamına gelen ‘shrink’ ve ‘enflasyon’ kelimelerinin birleşiminden oluşuyor.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir