Coinbase Yol Haritasına Ekledi: Bu Altcoin Uçuşa Geçti!

Kripto para piyasası güne yeşil bölgede başladıktan sonra ivmesini kaybetti ve düşüşe geçti. Bununla birlikte aldığı müjdeli haberle piyasanın ters istikametinde gidenler de var. Önde gelen kripto para borsası Coinbase’in yol haritasına eklediğini duyurduğu bir altcoin de bunlar arasındaydı.

Coinbase yol haritasına ekledi, altcoin fırladı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa dalgalı bir seyir izliyor. Lider kripto Bitcoin 43 bin doların üzerine çıktıktan sonra burada kalmayı başaramadı. Chainlink (LINK) gibi istisnalar hariç büyük kripto paralar da irtifa kaybetti. Bununla birlikte aldığı müjdeli haberle piyasadan ayrışan tokenler de yok değil. Bunlardan birisi de Helium Mobile (MOBILE) oldu. Önde gelen kripto para borsası Coinbase, Helium Mobile (MOBILE)’i yol haritasına eklediğini duyurdu.

Varlıklar bugün yol haritasına eklendi: Helium Mobil (MOBIL).

Yol haritasına eklemek, listelemek üzere değerlendirmek amacını taşıyor. Coinbase’in duyurusunun ardından MOBIL fiyatı dikey çıkış yaptı. Altcoin gün içinde 0,0024 dolar seviyelerinde işlem görürken, aniden 0,002943 dolara fırladı. Bu arada, MOBIL yazı sırasında da günlük %15’in üzerinde artışla uçuşuna devam ediyordu.

MOBIL günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Helium Mobile NFT tabanlı plan ile 45.000 aboneye ulaştı

Bu kilometre taşı sadece bir sayı değil. Tüketiciler arasında Blockchain tabanlı hizmetlere yönelik artan güven ve ilginin bir kanıtı. Helium Mobile, telefon planlarına kaydolan her yeni abone için abone NFT’lerinin basıldığı benzersiz bir model kullanıyor. Abonelikleri takip etmek için NFT’lerin kullanılması telekom sektöründe öncü bir konsept. Benzersiz bir müşteri katılım yöntemi sağlıyor. Ayrıca, güvenli, şeffaf abone yönetimi için Blockchain kullanıyor. Her abone NFT’si, kullanıcının aboneliğini doğrulanabilir ve değişmez bir şekilde temsil eden dijital bir sertifika görevi görüyor.

45.000 aboneyi aşmak Helium Mobile için önemli bir kilometre taşını işaret ediyor. Ayrıca, Blockchain’in geleneksel sektörleri dönüştürme potansiyelini ortaya koyuyor. Şirketin bu abone NFT’lerini titizlikle takip eden gösterge tablosu, büyüyen kullanıcı topluluğuna ilişkin gerçek zamanlı bilgiler sağlıyor. Bu, yalnızca Helium Mobile’ın Blockchain altyapısının ölçeklenebilirliğini değil, aynı zamanda dijital varlıkların günlük işlemlerde ve hizmetlerde giderek artan kabulünü de yansıtıyor.

Helium’un dönüm noktası hakkında daha fazla bilgi

Bu başarı, merkezi olmayan ve kullanıcı merkezli dijital hizmetlere yönelik küresel değişim bağlamında özellikle önemli. Yani Helium Mobile sadece bir telefon planı sunmuyor. Aynı zamanda abonelerini Web3 dünyasının içine çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir