Erdoğan: Tek gündemleri CHP’yi ele geçirmek

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun’daki mitinginde büyükşehir belediye başkan adayı ile ilçe adaylarını tanıttı.

Konuşmasında İliç’teki toprak kayması ve Marmara’da sabah saatlerinde bir geminin batması hakkında konuşan Erdoğan, ardından seçim gündemine değindi. Muhalefeti eleştiren Erdoğan “Bizde millete tepeden bakmak, millete dayatmada bulunmak, millete rağmen herhangi bir işe kalkışmak asla yoktur” diyen Erdoğan şöyle devam etti:

“DÜN YOLDAŞLIK ETTİKLERİNİ HANÇERLİYORLAR”

– İşte sizler de takip ediyorsunuz. Tek parti dönemi alışkanlığıyla milleti ‘tıpış tıpış sandığa gidip, oy verecek’ kitle olarak gören CHP zihniyeti, bu seçimlerde de aynı kafayla yoluna devam ediyor. Benim milletim, sizin ‘tıpış tıpış gidecek, oy verecek’ diyenlere sandıkta dirsek gösterir.

– Kendi aralarında öyle bir çıkar kavgasına tutuşmuş durumdalar ki dünyada ve ülkede kıyamet kopsa umurlarında değil. Kendi bireysel hedeflerine öyle kilitlenmiş durumdalar ki ülkenin ve milletin geleceği için ne hayalleri ne programları ne de projeleri var.

– Genel başkanlarıyla, belediye başkan adaylarıyla ve aday olamayanlarıyla perde gerisindekilerle hepsinin tek gündemi; seçim sonrası CHP’nin yönetimini ele geçirmek. Şimdi ona çalışıyorlar. Bu uğurda birbirlerine çelme takmaktan, kuyularını kazmaktan geri durmuyor; dün yoldaşlık ettiklerini bugün sırtlarından hançerliyorlar.

Erdoğan, mitinglerde kullandığı tırın içerisinde yer alan haritada Samsun’un üzerini raptiyeyle işaretledi.

“HER KONUDA MÜTEVAZIYIZ”

Erdoğan, her konuda mütevazı olduklarını ileri süren şöyle devam etti:

– Kardeşlerim, ‘AK Parti’nin alametifarika nedir’ diye sorarsanız; buna verecek tek cevabımız, eser ve hizmet. Elini vicdanına koyarak geçtiğimiz bir asrın değerlendirmesini yapan herkes de bu hakikati kabul eder. AK Parti, gerçekleştirdiği demokrasi ve kalkınma atılımlarıyla cumhuriyetimize en çok katkıyı sağlayan partidir.

– Her konuda mütevazıyız. Ama bu konuda göğsümüzü gererek eser ve hizmet üretme konusunda bizimle yarışacak kimseyi tanımıyoruz. Aynı şekilde vizyon, program, proje, yatırım konusunda da son 21 yıldır bizimle yarışacak kimse çıkmadı. Dikkat ederseniz; kendi heybeleri boş olanlar, bizim başarılarımızı değersiz hale getirme gayretinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir